دوره های اموزشی رایگان میخوای؟ حتما چنل یوتیوب مارو دنبال کن که کلی دوره جامع و رایگان داریم براتون!!!

rasanico
جستجو

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلف

فهرست مطالب

یکی از اقدامات مهم متخصصان سئو بعد از اجرای سئو داخلی و تکنیکال، لینکسازی خارجی است و این لینک‌ها نشان دهنده ارتباط بین صفحات و اعتباریست که به یکدیگر منتقل می‌کنند. همانطور که در آموزش سئو سایت گفتیم، لینکسازی خارجی (یا سئوی Off Page) برای بهبود و پایداری رتبه صفحات ضروری است.

یکی از انواع لینکسازی خارجی، رپورتاژ است که هزینه آن در سال‌های اخیر افزایش یافته و بسیاری از افراد نمی‎‌توانند از عهده قیمت آن برآیند. خبر خوب اینکه بدون پرداخت هزینه هم می‌توانید در سایت‌های معتبر بک لینک بسازید. در این مقاله یک لیست کامل از سایت‌های بک لینک رایگان قوی به همراه اعتبار هر سایت را معرفی می‌کنیم.

فهرست مطالب

چرا بک لینک رایگان؟

سوال بسیاری از کاربران این بوده که؛ آیا بک لینک رایگان ارزش زمان گذاشتن دارد؟ هرچند رپورتاژها به دلیل فالو بودن لینک‌ها و ارزش محتوایی بالاتر تاثیر بیشتری در بهبود رتبه شما داشته باشد؛ اما لینکسازی پیوسته در سایت‌های رایگان نیز باعث بهبود قابل توجه رتبه صفحات در درازمدت می‌شود.

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفبر اساس داکیومنت گوگل، اگر بک لینک با هدف دستکاری رتبه نتایح جستجو (ساخت و خرید لینک با هدف رتبه‌بندی ) ایجاد شده باشد گوگل آن را به عنوان لینک اسپم (Link Spam) یا لینکسازی غیر طبیعی در نظر می‌گیرد.

البته گوگل خرید لینک را به عنوان یک بخش عادی از اهداف مالی و اقتصادی وب سایت‌ها در نظر می‌گیرد اما سعی کنید در آن زیاده‌روی نکنید. اگر درلینکسازی با خرید رپورتاژ زیاده روی کنید، ممکن است نتیجه عکس بگیرید و رتبه صفحات‌ سایت شما افت کنند.

در واقع لینکسازی طبیعی همانطور که از اسم آن پیداست یعنی بک لینک‌هایی که به طور طبیعی ایحاد می‌شوند بدون اینکه صاحب سایت مجبور شود از طریق خرید لینک یا ساخت لینک در سایت‌های مهمان ایجاد کند. این هنر شما است که در نحوه ساخت بک لینک (فالو، نوفالو و غیره) تعادل برقرار کرده تا ضرر نکنید.

یک نکته مهم: تبادل بیش از حد لینک با یک سایت مشخص، استفاده از برنامه‌های لینکسازی خودکار برای حجم انبوه لینک، لینک‌های بیش از حد در فوترها تنها نمونه‌هایی از لینکسازی غیر طبیعی هستند.

لیست بک لینک‌ رایگان اما قدرتمند

در این بخش مجموعه‌ای از سایت‌های بک لینک فارسی و خارجی را ارائه دادیم که شما با استفاده از آنها و تنوع در نوع لینک‌سازی می‌توانید اتفاقات خوبی را برای سئو سایت خود رقم بزنید.

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفبا گذاشتن کامنت بک لینک رایگان گرفته و در ذهن گوگل و کاربران بمانید

شما با گذاشتن کامنت در سایت های کامنت گذاری (یک لینک کامنتی) مانند انجمن‌ها، می‌توانید بک لینک گرفته و برند خودتان را هم معرفی کنید. معرفی سایت از زبان کاربران در وب، به گوگل سیگنال مثبتی درباره شما می‌دهد. سایت‌های زیر برای ساخت بک لینک کامنتی استفاده می‌شوند و هر کدام در حوزه مشخصی فعالیت دارند؛ بازاریابی، سوشال مدیا، بازاریابی اینترنتی، آموزشی، تکنولوژی و غیره. برای انتخاب سایت بک لینک کامنتی، بهتر است ارتباط موضوعی آن با سایت خودتان را در نظر بگیرید و از سایت‌های با اعتبار دامنه بالاتر شروع کنید.

سایت بک لینک کامنتی اعتبار دامنه
elegantthemes.com/blog 90
backlinko.com 60
bloggingtips.com 51
nichepursuits.com 52
junglescout.com/blog 57
nichepursuits.com 52
troublefixers.com 49
techwalls.com 59
blog.iese.edu 70
thebooksmugglers.com 57

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلف سایت های وبلاگ فارسی هنوز هم بکار شما می‌آیند

یکی از ساده‌ترین راه‌های ساخت بک لینک، تولید محتوا در سایت‌های وبلاگی ایرانی است؛ ما در این بخش لیستی از سایت‌های فارسی را برای ساخت بک لینک رایگان را آورده‌ایم که شامل وبلاگ‌ها، سایت‌های پست مهمان، فروم‌ها می‌شوند.

وبلاگ‌های فارسی مکان خوبی برای لینکسازی خارجی هستند که شما با انتخاب یک موضوع جذاب و نوشتن محتوای با کیفیت در آنها، می‌توانید نتیجه خوبی از ساخت بک لینک رایگان بگیرید. در ایجاد این نوع بک لینک‌ها زیاده روی نکرده و موضوعی که برای نوشتن انتخاب می‌کنید با موضوع مطالب سایت‌تان متفاوت باشد؛ زیرا ممکن است گوگل آن را به عنوان لینکسازی غیرطبیعی تشخیص دهد.

وبلاگ ایرانی اعتبار دامنه
Avablog.ir 37
Parsiblog.com 55
Blogsky.com 61
loxblog.com 51
Blog.ir 61
Tebyan.net 65
Rasekhoon.net 31
Blogsazan.com 24
niloblog.com 47
rozblog.com 71
sportblog.ir 11
Blogsazan.com 31

همانطور که در چک لیست سئو هم گفته شد، قبل از لینکسازی خارجی، سئوی on page خود را به طور کامل بررسی کنید. برای سئوی داخلی سایت وردپرسی نصب یکی از افزونه‌های سئو ضروری است.

تعداد لینکسازی بیشتر به افزایش رتبه سایت شما در SERP گوگل کمک می‌کند به شرطی که شما سایر شرایط را برای ساخت بک لینک داشته باشید؛ شرایطی مانند کیفیت بک لینکی که می‌سازید به علاوه قدمت دامنه‌تان. به علاوه تعداد لینکسازی رقبایتان را بررسی کنید تا بهتر و اثربخش‌تر این کار را انجام دهید.

لینکسازی و گرفتن بک لینک و اثرات آن بر رتبه صفحه

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفوبلاگ‌های خارجی را دست‌کم نگیرید

وبسایت‌های وبلاگی غیر فارسی هم دامین آتوریتی بالایی دارند؛ شما می‌توانید با ساخت وبلاگ در آنها و ایجاد محتوای فارسی و انگلیسی بک لینک بسازید. این سایت‌ها برای ساخت بک لینک رایگان عموما قدرت بالایی دارند و اگر با محتوای با کیفیت بنویسید امکان ایندکس شدن آن محتوا وجود دارد.

وبلاگ خارجی اعتبار دامنه
Doodlekit.com 47
Launch.joomla.org 91
Postach.io 75
LiveJournal.com 92
wordpress.com 92
edublogs.org 77
hatenablog.com 92
unblog.fr 36
blogspot.com 99
altervista.org 61
xzblogs.com 60
Blogger.com 95
weebly.com 93
yola.com 87
tumblr.com 94
livejournal.com 92
yelp.com 95
medium.com 96

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفسایت سازها را به عنوان یک فرصت جدید لینکسازی دریابید

سایت‌سازها امکان ساخت بک لینک رایگان و دائمی را فراهم می‌کنند. شما با راه‌اندازی سایت و تولید محتوا برای آن می‌توانید به راحتی لینکسازی کنید. تعدادی از آنها با تکنولوژی هوش مصنوعی کار می‌کنند و با چند قدم یک سایت آماده به شما تحویل می‌دهند. از این سایت‌ها می‌توانید هم بک لینک فالو و هم نوفالو بگیرید.

سایت ساز اعتبار دامنه
site123.me 53
yolasite.com 83
wix.com 95
emyspot.com 54
webnode.com 49
e-monsite.com 92
zoho.com 86
jimdo.com 74
webself.net 70
webs.com 90
strikingly.com 91
trustpilot.com 94
myblogu.com 68

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفپست مهمان در بقیه سایت‌ها منتشر کنید

منظور از پست مهمان قرار دادن یک محتوای با کیفیت در سایت‌های پذیرنده است. سایت‌هایی مثل ویرگول که اعتبار دامنه بالایی هم دارند اجازه انتشار محتوا و لینکسازی را به شما می‌دهند؛ مزیت این سایت‌ها سرعت بالای ایندکس محتوای منتشر شده است. در ادامه لیستی از سایت‌های بازنشر محتوا و پست مهمان را آورده‌ایم.

سایت پست مهمان اعتبار دامنه
virgool.io 77
akhbarrasmi.com 59
idat.ir 31
pen.io 72
telegra.ph 87
justpaste.it 79
unevis.ir 22
mohtava.club 14
postmag.ir 7
graphteam.ir 25
prob.ir 0.8
pasokhjo.com 9
smashingmagazine.com 90

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفبا ساخت پروفایل و چند کلیک، بک‌لینک بگیرید

در این سایت‌ها حساب کاربری ساخته و لینک خود را در پروفایل شخصی قرار دهید که ایجاد کرده‌اید. آتوریتی این وبسایت‌‎ها بالا است اما در گرفتن بک لینک از آنها زیاده‌روی نکنید.

سایت بک لینک پروفایلی اعتبار دامنه
disqus.com 93
fiverr.com 91
about.me 92
quora.com 93
bark.com 59
github.com 96
screencast.com 79
issuu.com 94
scribd.com 94
ted.com 93
behance.net 92
ask.fm 92
reverbnation.com 91
deviantart.com 84
rediff.com 92

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلف در فروم های رایگان ایرانی و خارجی حاضر شوید

با ساخت حساب در فروم‌‎های خارجی و شروع بحث در بخش پرسش و پاسخ آنها، بک لینک رایگان بسازید. با اینکه اثر بخشی بک لینک پروفایلی و فروم‌ها زیاد نیست، اما بسیاری از افراد برای طبیعی بودن فرایند لینکسازی و ارسال سیگنال مثبت به گوگل این روش را نیز توصیه می‌کنند. چند نمونه سایت بک لینک رایگان و قوی را در ادامه آوردیم.

فروم اعتبار دامنه
forums.mysql.com 91
v7n.com/forums 56
warriorforum.com 76
forums.seochat.com 75
steinberg.net/forums 80
v7n.com/forums 56
forums.digitalpoint.com 78
sitepoint.com/community 87
forums.cysticfibrosis.com 52
forums.atozteacherstuff.com 64
steinberg.net/forums 80

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلف لینکسازی در شبکه‌های اجتماعی را نادیده نگیرید

تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی قوی که کاربران زیادی دارند به بهتر دیده شدن شما کمک می‌کند. علاوه بر این اگر به درستی انجام شود فرصت مناسبی برای لینکسازی و حضور در دیسکاور گوگل است.

نکته: برای لینکسازی در شبکه‌ای مثل ردیت (Reddit) بهتر است در ابتدا مطالبی منتشر کرده بدون اینکه در آنها لینک خود را درج کنید؛ به این ترتیب ردیت متوجه نمی‌شود که هدف شما از انتشار مقاله صرفا لینکسازی است. در مقاله‌های ابتدایی به سایت‌های معتبر مثل wordpress.org لینک بدهید و بعد از گذشت مدت زمانی در مقاله‌های خود لینکسازی را شروع کنید تا برای این شبکه اجتماعی طبیعی جلوه کنید. در غیر این صورت ردیت (Reddit) تمامی مطالب را فورا حذف و حساب کاربری شما را مسدود می‌کند. پس محتوای مفیدی ارائه کنید و از درج لینک‌های بیش از حد خودداری کنید.

شبکه اجتماعی اعتبار دامنه
twitter.com 94
facebook.com 100
pinterest.com 94
linkedin.com 98
trepup.com 76
minds.com 82
instagram.com 99
Reddit.com 95
stumbleupon.com 92
scoop.it 86
myspace.com 92
Wattpad.com 85
mix.com 81

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلفسایت‌های اشتراک ویدیو  ویدیو آخرین

سایت‌هایی که برای به اشتراک گذاری ویدیو استفاده می‌شوند یه ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت کمک می‌کنند. با قرار دادن ویدیو و درج لینک در کپشن سایت‌های اشتراک ویدیو، بک لینک با کیفیت بسازید؛ به این ترتیب به خوبی برند خود را معرفی کرده و سوشال سیگنال خوبی ایجاد کنید. بک لینک‌های این سایت‌ها از جنس نوفالو هستند و به توزیع بهتر انواع لینک (فالو، نوفالو و غیره) کمک می‌کنند.

سایت اشتراک ویدیو اعتبار دامنه
aparat.com 91
youtube.com 99
vimeo.com 96
DailyMotion.com 91
metacafe.metacube.com 25
authorstream.com 78
slideshare.net 92
Issuu.com 93

ترفندهای جالب و موثر برای لینکسازی

در ادامه مجموعه نکات حیاتی را که باید برای یک لینکسازی موفق رعایت کنید، با هم ‌بینیم:

 • برای یک سایت جدید که تازه راه‌اندازی شده بهتر است سریعا اقدام به لینکسازی خارجی نکنید. اجازه دهید محتوای شما در گوگل ایندکس و برای چند صفحه حداقل رتبه قابل قبولی کسب کنید. ورودی ارگانیگ در سرچ کنسول می‌تواند یک سیگنال برای شروع لینکسازی با احتیاط باشد.
 • برای تمامی صفحات اصلی، دسته و محصولات لینکسازی کنید و تعداد لینکسازی را متناسب با ارزش صفحات خود تنظیم کنید؛ هر چه ارزش صفحه بالاتر، سرمایه گذاری برای ساخت لینک هم بیشتر.
 • تعداد زیاد لینک در یک صفحه برای سایت شما خطرناک بوده و گوگل آن را یک فعالیت غیر طبیعی در نظر می‌گیرد.
 • برای شروع در سایت‌های با کیفیت و معتبر بک‌ لینک بسازید.
 • آتوریتی بالا الزامی برای گرفتن بک لینک از یک سایت نیست؛ ارتباط موضوعی سایت به مطالب سایت شما نیز اهمیت زیادی دارد.
 • بک لینک رایگان ممکن است در کوتاه مدت نتیجه دلخواه را به شما ندهد اما در دراز مدت با آهستگی و پیوستگی در انجام آن و تنوع در لینکسازی می‌توانید به نتایج دلخواه برسید.
 • در لینکسازی و گرفتن بک لینک رایگان زیاده‌روی نکنید.
 • همه بک لینک‌ها را از یک یا تعداد محدود سایت نگیرید؛ سایت‌های متنوعی انتخاب کنید.

تاثیر تعداد دامنه های ارجاعی روی رتبه گوگل در لینکسازی

تاثیر تعداد دامنه‌های ارجاعی (برای لینکسازی) به رتبه در گوگل

 • اگر برای خرید رپروتاژ و لینکسازی وارد یک سایت شدید که پر از بک لینک است، این یک هشدار جدی است! شما پا به یک مزرعه لینک گذاشته‌اید، بهتر است سریعا فرار کنید.
 • موضوع شما بهتر کاملا متناسب با صفحات مقصد لینکسازی باشد. لطفا موضوعات پرت انتخاب نکنید!

ابزارهای بررسی اعتبار دامنه

اعتبار دامنه معیاری است که کیفیت یک دامنه را نشان می‌دهد؛ برای لینکسازی در سایت‌های معرفی شده و یا هر سایت دیگری که در نظر دارید، بهتر است ابتدا اعتبار دامنه آنها را محاسبه کرده و بر همین اساس آنها را اولویت‌بندی کنید. برای بررسی دستی آتوریتی دامنه باید نکاتی از قبیل قدمت دامنه و کیفیت محتوای منتشر شده را در اولویت در نظر بگیرید. در ادامه چند ابزار محاسبه Domain Authority یا اعتبار دامنه را معرفی می‌کنیم:

 1. ابزار Moz Link Explorer
 2. ابزار Ahrefs
 3. ابزار SEMrush
 4. ابزار ایرانی upseo
 5. ابزار ایرانی seotools

لیستی از بهترین سایت ها برای دریافت بک لینک رایگان به شیوه های مختلف زمانی بک لینک بکار شما می‌آید که خیالتان از بابت سئوی داخلی و تکنیکال سایت راحت شده باشد.

تمام سایت‌هایی که در این مقاله معرفی شد را در یک مینی بوک به صورت PDF جمع‌آوری کردیم تا برای همیشه و همه جا در دسترس شما باشد.

دانلود کتاب بک لینک رایگان

 

اگر شما هم از سایت‌ های بک لینک رایگان بازخورد خوبی گرفته‌اید خوشحال می‌شوم لیست آنها را در کامنت‌ها با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب:

شرایط عودت وجه

بعد از خرید هر محصول شما تا 3 روز مهلت درخواست عودت وجه را دارا خواهید بود لازم به ذکره که تنها به دلایل موجه امکان عودت وجه فراهم خواهد بود و انصراف از خرید و خرید اشتباه شامل عود وجه نمیباشد

شرایط کش بک

کش بک رسانیکو سرویس ویژه رسانیکو روی محصول منتخب هستش که به مشتریان وفادار تعلق میگیره و شرایط بدین صورت است که بعد از خرید هر محصول درصدی از مبلغ محصول به کیف پول شما بازگشت داده میشود

الان یاد گرفتن میچسبه!!!

با سرویس آموزش انلاین رسانیکو به نام نیکولرن یک شبه حرفه ای شو!!!

همین حالا توهم به جمع نیکو لرنی ها بپیوند چون کاملااااااا رایگانه!!!!!!!!

شرکت دیجیتال مارکتینگ رسانیکو

حق استفاده و کپی برداری از سایت

دیزاین و رابط کاربری

دیزاین سایت رسانیکو به صورت اختصاصی با قالب اختصاصی طراحی گردیده و هیچگونه استفاده زا محتوای اماده صورت نگرفته 

دیزاین رسانیکو برای خود محفوظ است و کسی حق کپی برداری از تصاویر و یا ظاهر و دیزاین سایت را نخواهد داشت 

برنامه نویس و طراح گرافیک رسانیکو اختصاصی خود میباشد و هیچگونه پروژه آزاد و خارج از رسانیکو را انجام نخواهند داد!

محتوا و محصولات

جهت جمع اوری محصولات رسانیکو زحمات زیادی برده شد و بنابر این کپی برداری از ان اصلا مجاز نیست

مقالات و ویدیو های رسانیکو تنها و تنها با ذکر منبع (رسانیکو) و درج ادرس سایت (rasanico.com) مجاز خواهد بود 

تمامی محصولات رسانیکو به صورت اختصاصی طراحی و یا از مارکت های خارجی خریداری شده و هیچ ارتباطی با مارکت های ایرانی ندارد

طراحی شده با ❤️ توسط (یاسین موسویان)

جستجو